Zamknięcie ronda na skrzyżowaniu ulic Zwycięstwa i Mickiewicza w Węgrowie

Informujemy, iż w dniu 26.10.2021 r. od ok. godz. 12:00 do ok. godz. 15:00 zamknięta będzie ulica A. Mickiewicza na odcinku od ul. Kościelnej do ul. Zwycięstwa oraz ul. Zwycięstwa na odcinku od ul. Strażackiej do ul. J. Kilińskiego. Wyłączone z ruchu zostanie również skrzyżowanie ulic Mickiewicza i Zwycięstwa (rondo Węgrowskich Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata).

Zamknięcie dróg związane jest planowanym wydarzeniem pn.Zawołani po imieniu – upamiętnienie Leokadii Piątkowskiej zamordowanej za pomoc Żydom w czasie okupacji niemieckiej” oraz związanym z nim odsłonięciem tablicy pamiątkowej.

“Zawołani po imieniu” to przedsięwzięcie organizowane przez Instytut Pileckiego mające na celu upamiętnienie osób narodowości polskiej zamordowanych za niesienie pomocy Żydom w czasie okupacji niemieckiej. Więcej informacji o projekcie dostępne pod adresem: Instytut Pileckiego – Zawołani po imieniu.

Leokadia Piątkowska była rodowitą węgrowianką, która w latach okupacji niemieckiej i likwidacji węgrowskiego getta ukrywała Żydów w swoim gospodarstwie. W roku 1944 Leokadia Piątkowska została rozstrzelana przez niemieckich żołnierzy za pomoc Żydom. Szczegółowe informacje o wydarzeniu i życiorysie upamiętnionej dostępne na załączonych poniżej grafikach.

 

Ruchem w obrębie zamkniętych odcinków ulic kierować będą uprawnione osoby. Prosimy o stosowanie się do ich poleceń oraz ostrożność na drodze.

image_pdfimage_print
Accessibility