Pojazd nienormatywny na drodze Sadowne – Zieleniec

 W dniu 29.01.2021 r. w godzinach 6-7 na drodze powiatowej nr 4207W Paplin-Stoczek-Sadowne przewidywane jest pojawienie się pojazdu o nienormatywnych wymiarach – m. in. szerokość pojazdu przekroczy dozwoloną wielkość i wyniesie 4,30 m, co utrudni swobodne poruszanie się pozostałych uczestników ruchu drogowego (wymijanie i wyprzedzanie pojazdu nienormatywnego). Pojazd poruszał się będzie od drogi krajowej nr 50 w miejscowości Sadowne do miejscowości Zieleniec.


Podmiot wykonujący pojazd posiada stosowne zezwolenie na wykonanie przejazdu wydane przez GDDKiA.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami pojazd będzie pilotowany przez 2 pilotów – 2 pojazdy samochodowe poruszające się przed oraz za pojazdem nienormatywnym. Polecenia i sygnały wydawane przez pilotów są równoważne z poleceniami wydawanymi przez np. Policję oraz mają pierwszeństwo przed sygnałami drogowymi, więc wszyscy uczestnicy ruchu drogowego są obowiązani do stosowania się ich. Pojazdy pilotujące będą odpowiednio oznakowane oraz zaopatrzone w żółte światła migające, a ich celem jest zapewnienie bezpiecznego przejazdu pojazdu nienormatywnego. Piloci mogą poruszać się na przeciwległych pasach ruchu blokując wyprzedzanie prowadzonego pojazdu i wymuszając zmniejszenie prędkości innych uczestników ruchu celem zwiększenia bezpieczeństwa na drodze.


Jeśli zauważymy pojazdy z błyskowymi światłami barwy pomarańczowej natychmiast zwolnijmy, nie wyprzedzajmy tych pojazdów, zjedźmy na pobocze i zatrzymajmy się (gdy jedziemy w przeciwnym kierunku) oraz stosujmy się do poleceń pilotów.


Uwaga: podane godziny przejazdu są orientacyjne i mogą ulec zmianie

image_pdfimage_print
Accessibility